Dziś zapraszamy Was do wielokulturowego Melbourne i polecamy Wam miejsca położone w sercu miasta. Jak się poniżej przekonacie są to miejsca odmienne. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. W centrum możecie przemieszczać się pieszo lub korzystać z darmowej komunikacji miejskiej – tramwaje dojeżdżają tu niemal wszędzie.

Jeżeli jesteście w okolicach Flinders Station czy znajdującego się na przeciwko Federation Square (tu na samym środku placu pomiędzy budynkami złapiecie najszybsze wifi w mieście) możecie odwiedzić:

Brunetti

Włoski lokal, który trudno skategoryzować, bowiem w jednym miejscu znajduje się tu cukiernia, kafejka, restauracja i bar.  Tu zjecie rewelacyjną pizzę włoską, spróbujecie makaronów, włoskich lodów czy ciast. Nie polecamy raczej kawy, nam nie smakowała i zbiera wiele negatywnych recenzji od innych klientów.

Nie jest konieczna rezerwacja, ale w czasie lunchu 12-14 oraz w weekendy jest tłoczno, rezerwacja stolika tylko dla dużej grupy. Ceny przeciętne (australijskie, z wyjątkiem drogiej kawy), pizza 18-26$. W piątki często happy hour na alkohole (Aperol Spritz 10$-12$).  Polecamy na lunch lub niedrogi obiad.
Adres: 250 Flinders Lane, Melbourne 
W Melbourne znajdziecie jeszcze inne lokale Brunetti.
Strona internetowa: Brunetti

włoska knajpa w Melbourne

Na tej samej ulicy, ale nieco wyżej, przed efektywnymi muralami (kawałek przed AC/DC lane) znajdziecie:

Sake Restuarant & Bar

Japońska restauracja. W Melbourne szybko zorientujecie się, że wszędzie można spróbować sushi czy sashimi. Jeżeli uwielbiacie taki rodzaj kuchni, to będzie to najlepszy wybór. Dania z produktów najwyższej jakości, a szefem kuchni jest Japończyk. Wiele japońskich alkoholi  – sake, piwa, koktajle z azjatyckiem akcentem. Australijskie wina.
Zalecamy rezerwację stolika, popularny lokal wieczorami w tygodniu i weekendy.  Drogo, choć mają często różne promocje, na przykład za 29$ dolarów przez godzinę pijesz, tyle ile…dasz radę lub za 19$ przez godzinę jesz japońskie pierożki, tyle ile dasz radę.
Idealne miejsce na randkę, romantyczną kolację we dwoje lub celebrowanie urodzin czy inne ważnego święta.
Adres: 121 Flinders Lane, Melbourne
W Southbank znajduje się drugi lokal.
Strona internetowa: Sake Restuarant & Bar

restauracja japońska w Australii

I po sąsiedzku:

ChinChin

Bardzo, bardzo popularne miejsce przede wszystkim  wśród Australijczyków. W weekend może wydawać się przepełnione, ponieważ do lokalu prowadzi długa kolejka gości.
Bardzo smaczne jedzenie z akcentem azjatyckim, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dużo dań z kurczakiem, sałat, oryginalne desery. Fajna atmosfera i przyjazna obsługa.
Konieczna rezerwacja stolika. Idealny pomysł na wyjście z partnerką/partnerem lub grupą znajomych. Przeciętne ceny.

Adres: 125 Flinders Lane, Melbourne.
Inny lokal znajduje się w Sydney.
Strona internetowa: ChinChin

restuaracja w Australii w Melbourne

Przyjechaliście z lotniska i wysiadacie na stacji Southern Cross Station  lub jesteście w okolicy?

Higher Ground

Nowy, popularny australijski lokal – świetne, wysokie, minimalistyczne surowe wnętrze. Tu zjecie przepyszne śniadanie lub lunch, bardzo dobra kawa. Przyjazna, uśmiechnięta obsługa. Lokal czynny do 16. 

Warto zarezerwować stolik, tłoczno. Idealne miejsce, żeby odpocząć od zwiedzania i zjeść coś w trakcie dnia.
Ceny nieco powyżej przeciętnych w Melbourne.
Adres: 650 Little Bourke St, Melbourne
Strona internetowa: Higher Ground

lokale w Australii Melbourne Sydney Brisbane Perth

The Lui Bar

Z francuskim akcentem. Tu z pewnością wybierzecie coś wyjątkowego i alkoholowego.  To miejsce wyróżnia coś jeszcze. Niesamowity, spektakularny widok na całe Melbourne! Lokal znajduje na 55 piętrze budynku Rialto. Dobra alternatywa dla Eureki Tower, bądź  niejako powtórzenie atrakcji. Ceny drinków powyżej przeciętnych, ale tutaj za cenę wjazdu na Eurekę Tower macie fantastyczną panoramę i kieliszek z ulubionym trunkiem. W  każdą niedzielę muzyka jazzowa na żywo. Koniecznie zarezerwujcie stolik.
Adres: Piętro 55, Rialto, 525 Collins Street, Melbourne
Strona internetowa: The Lui Bar

puby australijskie bary australijskie Melbourne Sydney

Warto dodać, że Brunetti i Higher Ground znalazły się w rankingu top 20 kafejek w Melbourne w roku 2018 sporządzonym przez Good Food.
To tylko nasza  pierwsza piątkowa propozycja, którą będziemy rozwijać. W centrum miasta jak i w innych dzielnicach jest mnóstwo fantastycznych miejsc. 
Które z tych miejsc chcielibyście odwiedzić? Macie jakieś inne  ulubione miejsce w Melbourne CBD?
Jeżeli podoba Wam się pomysł pisania o lokalach w Australii, dajcie znać!

Udostępnij dla innych