WhatsApp +61 424 312 136 info@ozlandtravel.com

O AUTORZE

Cześć! Nazywam się Krzysztof Hantke.
Chciałbym Ci powiedzieć parę zdań o mnie, podróżach i dlaczego jestem w Australii.

Byłem sportowcem (biegałem przez młotki, później ukończyłem półmaratony oraz maraton). Następnie skupiłem się na edukacji – zostałem prawnikiem oraz ukończyłem aplikację prawniczą. W międzyczasie spełniałem moje marzenia podróżnicze. Kilkanaście lat temu na liście znalazła się Australia. Nie przyjechałem tutaj przypadkiem.

Na początku kwestie finansowe, później życie osobiste i kariera spowodowały, że moje wielkie marzenie odkładałem na później, na lepszy czas, na inne okoliczności.
Byłem jednak zdeterminowany, by kiedyś wyjechać.
Napisałem pracę magisterką w katedrze prawa międzynarodowego publicznego i prawa europejskiego Uniwersytetu Śląskiego: Stosunki dwustronne Unii Europejskiej z Australią.

Kiedy pojawiła się dla Polaków wiza work and holiday (pracuj i zwiedzaj) wiedziałem, że to moja szansa.
Wylądowałem w Melbourne. Pracowałem, podróżowałem, poznawałem nowe osoby, szlifowałem język i wpadłem. Zakochałem się w Australii. Zacząłem pracować w turystyce i postanowiłem zostać.

Dziś jestem w miejscu, które uwielbiam,  a moja praca jest równocześnie moją pasją. Moje ulubione miejsca w Australii? Sydney, Uluru, Whitsunday Islands oraz Sunshine Coast.

Dziś mieszkam w miejscu, gdzie Australijczycy przyjeżdżają na wakacje – na Słonecznym Wybrzeżu (Sunshine Coast). Z okna po prawej stronie widzę góry Glass House Mountains, a po lewej oddalony 10 minut drogi ocean. To, co codziennie widzę i słyszę bardzo mnie motywuje do dzielenia się moim doświadczeniem oraz wiedzą o Australii.

Pamiętam, że przed pierwszym przyjazdem do Australii bardzo długo przygotowywałem się. Przekonałem się tu na miejscu, że pewnych rzeczy nie można dowiedzieć się z internetu. Nie wiedziałem, że podróż i wynajem kampera w Australii jest najpopularniejszym i najłatwiejszą formą zwiedzania (za pierwszym razem wynająłem samochód), nie wiedziałem jak smakuje australijskie wino czy wiele międzynarodowych potraw (a pracowałem na początku jak barman), nie słyszałem o najpiękniejszej plaży Whitehaven Beach i nie planowałem podróży po Whitsunday Islands (dziś to mój ulubiony kierunek) i wiele, wiele innych.

Dziś moje  ogromne doświadczenie oraz kontakty partnerskie wykorzystuje, by Twoje wakacje w Australii były bezpiecznie i niezwykłe. Twój wyjazd to nie tylko spotkania z australijską naturą – przepiękne plaże, góry, lasy; wypatrywanie koali, kangurów, dziobaków czy degustacja win, potraw.
Twoje wakacje w Australii to opowieść pełna przygód, dobrych ludzi,  o pokonywaniu własnych barier czy lęków, o próbowaniu nowych rzeczy. To Twoja bajka, którą opowiesz swoim bliskim, przyjaciołom, rodzinie, wnukom. Życzę wszystkim i dlatego prowadzę Ozland Travel, by każdy wracał z najlepszymi wspomnieniami.

Obecnie piszę także książkę – opowieść o moich podróżach, spostrzeżeniach, która będzie także przewodnikiem, zatytułowaną BLIŻEJ AUSTRALII. Termin publikacji: rok 2023.

Poza wieloma artykułami, które znajdziesz na blogu napisałem także unikatowy Przewodnik: wynajem samochodu w Australii i wynajem kampera.

Na Słonecznym Wybrzeżu nie mieszka wielu Polaków, więc zwyczajnie tęsknie za językiem polskim, rozmowami, dlatego jeżeli masz czas, to zapraszam na kawę lub imbirowe piwo (region, gdzie mieszkam słynie z fabryki oraz wyrobów imbirowych). Podróżuję – być może uda się to nam zaplanować i spotkać gdzieś po drodze.
Możemy pogadać o wszystkim, w tym o wakacjach, podróżach i Australii.
Będzie fajnie!plan podróży po Australii