Jednodniowa wycieczka niedaleko Melbourne do Dandenong Ranges National Park to nasz kolejny pomysł dla Was, jeżeli zostajecie trochę dłużej w tym mieście.
To także dobra alternatywa dla takich wycieczek w okolicach Melbourne jak Great Ocean Road, Philips Island czy Wilsons Promontory, by uciec od miejskiego zgiełku.
Spacer w buszu, natura, ogromne drzewa – najwyższe drzewa liściaste świata eukaliptusy królewskie, unikatowe rośliny i australijskie zwierzęta – Dandenong Ranges National Park.
Park narodowy znajduje się zaledwie niecałą godzinę drogi od centrum Melbourne, podobnie jak wycieczka do Yarra Valley, o której pisaliśmy tutaj Okolice Melbourne – wycieczka do malowniczej Yarra Valley

spacer kokoda track brama

Jak dojechać?

Dziś zabieramy Was na szlak KOKODA TRACK MEMORIAL WALK  lub nazywany także 1000 STEPS. W rzeczywistości jest to 770 stopni.
Jest to miejsce bardzo popularne wśród Australijczyków, mieszkańców Melbourne, którzy przyjeżdzają tu pospacerować, pobiegać, grillować. W weekend może być tłoczno. W nawigację wpiszcie: 1000 steps car park. Przy samym parkingu znajduje się kafejka The 1000 Steps Cafe.
Odcinek do pokonania to ok. 3 km lub 4.3 km, jeżeli wybierzecie inną trasę powrotną (the Lyrebird Trail). Na pokonanie całego szlaku potrzebujecie ok. 1.5h, ale jeżeli macie bardzo dobrą kondycję to być może godzina wystarczy.
Na samej górze One Tree Hill możecie zrobić mały piknik, zrelaksować się, a następnie wrócić lub rozpocząć inny szlak.
Sam park jest przepiękny i magiczny. To niesamowite, że dosłownie kawałek od ogromnego, zatłoczonego Melbourne można znaleźć się w środku lasu z ogromnymi drzewami, paprociami… Zobaczcie sami:

drzewa dandenong
drzewo dandenong ranges
drzewiaste paprocie Dandenong

Na trasie zobaczycie wiele tablic upamiętniających walczących żołnierzy w Papui Nowej Gwinei podczas drugiej wojny światowej. Wspinając się po kolejnych stopniach podziwiajcie, to co widzicie wokół i oddychajcie głęboko powietrzem australijskiego lasu. Natura i las są niezwykłe – odnotowano tu siedem dużych pożarów, a pomimo to las przetrwał i odżył (pamiętajcie w okresie grudzień – luty sprawdzić australijskie komunikaty, bowiem ze względu na ryzyko pożaru, szlak może zostać zamknięty).

Nasze wskazówki

Ponadto kilka naszych rad na spacer w australijskim lesie:
– butelka z wodą i małe przekąski;
– wygodna odzież i sportowe buty
– dobry humor i szeroki uśmiech na twarzy 😉

koala w okolicach dandenong

Jednodniową wycieczkę do Dandenong Ranges National Park możecie zorganizować samodzielnie. To idealne miejsce na odkrywanie nowych miejsc wokół Melbourne, o których nie przeczytacie w przewodniku, spędzenie czasu z rodziną i ze znajomymi oraz odrobinę aktywności fizycznej. Jeżeli wybieracie się do parku narodowego Dandenong w trakcie weekendu i preferujecie mniej zatłoczone miejsce, to warto rozważyć Living Bush Nature Walk. Start jest w tym samym miejscu jak 1000 steps, zobaczycie tablicę, której z pewnością nie przegapicie.

Jeżeli jesteście w Australii w okresie lata koniecznie zainteresujcie się wycieczką, by zobaczyć różowe jezioro w Melbourne, o którym pisaliśmy tutaj: Różowe jezioro w Melbourne. Gdzie i dlaczego?

Wybieracie się na północ? Przeczytajcie o najpiękniejszej plaży w Australii
Raj na ziemi i najpiękniejsza plaża w Australii. O Whitsunday Islands.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku: Ozland Travel


Okolice Melbourne jednodniowa wycieczka do Dandenong Ranges. Spacer w buszu. Wakacje w Australii. Podróż do Australii.

Udostępnij dla innych