W poprzednim artykule Tim Tam Orgasm, Tim Tam Explosion, Tim Tam Suck. 10 rzeczy, które warto spróbować w Australii , wymieniliśmy między innymi wino jako produkt, który warto spróbować w Oz.

W związku z tym dziś zabieramy Was na jednodniową wycieczkę w okolice Melbourne – Yarra Valley.

Yarra Valley

Znajduje się około 60 km na wschód od centrum Melbourne, ok. 70 minut jazdy samochodem. To region wielu znanych winnic oraz eleganckich restauracji. Ze względu na chłodniejszy klimat wizytówką Yarra Valley jest chardonnay. W tym regionie odnajdziecie także miejsca, gdzie produkuje się cydr, piwo czy gin.

Zapraszamy do miejsc, które odwiedziliśmy.

Coombe

To pierwsze miejsce, które odwiedziliśmy z ciekawą sala degustacyjną (5$ degustacja win), przepiękną restauracją oraz ogrodem. Idealne miejsce, żeby celebrować rodzinne święto.

coombe brama wjazdowa
restuaracja w środku winiarnia Coombe

Stones of the Yarra Valley

5 minut drogi od Coombe docieramy do  Stones of the Yarra Valley. Idealne miejsce na lunch. Tu także można za 15$ spróbować Napoleone Cider (Napoleone Brewery & Ciderhouse) – australijski cydr. Trzy eleganckie i  piękne restauracje. Całość może przypominać Toskanię we Włoszech. Musicie się tutaj zatrzymać. Magia w The Stables at Stones.

zdjęcie winiarni Yarra Valley
Stables wejście do restauracji
stoliki przed restauracja Stables
panorama regionu Yarra Valley
jeden ze sklepów Yarra Valley
cydr browar Yarra Valley

Yering Station Winery

Kolejne 5 minut drogi samochodem zatrzymujemy się na znacznie dłużej
w Yering Station Winery przy Chateau Yering Hotel. Tu degustujemy wina (5$) i robimy zakupy. Można zjeść tutaj lunch, zatrzymać się na noc w hotelu lub dotrzeć tu helikopterem. Polecamy!

Yering Station lądowisko dla helikopterów
Yering Station winiarnia w środku korytarz
Yering Station testowanie wina
Yering Station butelki wina - promocja

Four Pillars

Kawałek dalej, ok. 10 minut drogi zatrzymaliśmy się w Four Pillar. Za 10$ można degustować lokalny, australijski  gin.

Four Pillar gin degustacja
Four Pillars bar

Zonzo Estate

Chcecie spróbować włoskiej pizzy lub makaronów? My tutaj zjedliśmy lunch. Część obsługi to bardzo młode osoby, które dopiero uczą się, więc trzeba być wyrozumiałym i cierpliwym, ale jedzenie jest przepyszne! Oczywiście jak do wielu miejsc w Yarra Valley można tu dolecieć helikopterem 🙂 Popatrzcie na zdjęcia.

obiad Yarra Valley
helikopter odlatujący z winiarni Yarra


Yarra Valley Chocolaterie & Ice Creamery

To ostatnie miejsce, które odwiedziliśmy. Fabryka czekolady i lodziarnia. Oczywiście spróbowaliśmy lodów i czekolady, ale każdy musi ocenić sam. Jest tłoczno, wstęp jest darmowy, można tu zrobić “czekoladowe” zakupy. Nie polecamy tego miejsca na ciepły posiłek. Ale to dobry punkt, żeby zabrać tutaj dzieciaki.

fabryka czekolady - bumerani czekoladowe
czekoladowe koale fabryka czekolady
czekoladowe zające fabryka czekolady

Podsumowanie

Większość miejsc jest zamykanych w godzinach 16:30 -17, więc warto to mieć na uwadze.
Yarra Valley to zdecydowanie perfekcyjne miejsce na jednodniową wycieczkę poza Melbourne. Wiele tu eleganckich restauracji,  przepiękna sceneria i bardzo dobre, australijskie wino. Naszym zdaniem ciężko wskazać drugi region w Australii, który miałby tyle zalet jak Yarra Valley, był tak magiczny i malowniczy. Jeśli lubicie wino, to musicie uwzględnić w planie okolice Melbourne i wybrać się na jednodniową wycieczkę do malowniczej Yarra Valley.
Zdecydowanie polecamy Stones of the Yarra Valley, Yering Station Winery oraz Zonzo Estate.
Warto odwiedzić także Healesville Sanctuary, gdzie można zobaczyć koale, kangury, wombaty czy emu, Domaine Chandon Winery, gdzie można spróbować najlepsze, australijskie, musujące wino, White Rabbit Brewery, browar Białego Królika, gdzie spróbujecie dobrego piwa.
Wakacje w Australii to przede wszystkim wycieczki poza miasto Melbourne, Sydney, Perth czy Brisbane.
Okolice Melbourne można zwiedzić wybierając zorganizowaną wycieczkę. O szczegóły możecie zapytać wysyłając zapytanie przez formularz KONTAKT lub na facebooku.
Można to także zrobić samodzielnie. Przeczytajcie nasz artykuł:
Wynajem samochodu w Australii i wynajem kampera. Przewodnik.

Udostępnij dla innych