Książka o Australii w języku polskim to rzadkość, dlatego przedstawiamy Wam propozycję 5 różnych, najciekawszych książek związanych z krainą OZ. Są to pozycje znacząco różniące się od siebie, ich autorzy mają odmienne doświadczenie i przemyślenia o tym kraju. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Statek ladacznic – Siân Rees

To książka diametralnie odmienna od tych, które odnajdziecie na naszej liście. To opowieść o rocznej podróży kobiet słusznie skazanych lub w sposób omyłkowy, na zesłanie na pokładzie statku Lady Julian do Australii. Poznacie historie kobiet, które pragnęły dostać się do kolonii traktując podróż w nieznane jako szansę na lepsze życie oraz tych, które zostały zaskoczone wyrokiem i był to dla nich życiowy dramat. Wiele z nich z różnych przyczyn jednak nie dotarło do Australii. Romanse z marynarzami, choroby i głód na statku. To także opowieść o początkach życia w australijskiej kolonii.  Książka oparta na prawdziwych pamiętnikach!

okładka Statek ladacznic - Siân Rees

Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia  –  Marek Tomalik

Wow! Bardzo duża ilość ciekawostek, wiele interesujących faktów historycznych, a wszystko w ramach opowieści opartych na  wyprawach autora z wieloma osobistymi refleksjami. Wartościowa książka o Australii – -tu odkryjecie wiele miejsc nieopisanych w przewodnikach i poznacie niezwykle historie o Aborygenach. Prawdziwa inspiracja, by zakochać się w Australii! Koniecznie przeczytajcie!

okładka - Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia - Marek Tomalik

Julia jest w Australii – Julia Raczko

Autorka dzieli się własnymi doświadczeniami mieszkając w Australii. Opowiada o wadach i zaletach życia w tym kraju, o podróżowaniu w Australii, a następnie  odnosząc się do własnych przeżyć podaje wiele praktycznych porad dotyczących wyprawy do krainy Oz.
Julia zdecydowanie napisała wartościową książkę. Uważamy, że drugiej takiej pozycji nie znajdziecie, warto!

okładka Julia jest w Australii - Julia Raczko

Blondynka na Tasmanii – Beata Pawlikowska

To prawdopodobnie jedyna lub jedna z niewielu pozycji poświęconej tylko tej magicznej wyspie. Autorka dzieli się obserwacjami podczas podroży po Tasmanii. Sporo szczegółów dzięki, którym możecie przekonać się, że to zupełnie inna część Australii. Wyspa unikatowa ze względu na ludzi, historię, pogodę i.. czereśnie. Podróż rozpoczyna się w święta Bożego Narodzenia, jest pełna refleksji, anegdot i opisów tasmańskiej flory i fauny. Na moment przeniesiecie się na drugi koniec świata. Polecamy!

okładka Blondynka na Tasmanii - Beata Pawlikowska

Busem przez Świat . Australia za 8 dolarów – Karol Lewandowski

Książka o Australii napisana z humorem, przyjemnym, lekkim stylem. To co najistotniejsze o tej pozycji – to przykład niskobudżetowej wyprawy wokół Australii i tylko dla odważnych z masą przewodnikowych wskazówek. Tak, wydawali dziennie 8 dolarów.

okładka Busem przez Świat . Australia za 8 dolarów - Karol Lewandowski

Na zdjęciu w górnym pasku możecie zobaczyć wnętrze State Library Victoria – głównej biblioteki stanu Wiktoria znajdującej się w Melbourne. Poza wypożyczeniem książki, można wybrać się tu na darmową wystawę lub bezpłatnie skorzystać z komputera oraz internetu. A wy jaką znacie lub polecacie książkęo Australii?

Jako następny artykuł przygotowaliśmy poradnik o wynajmie samochodu  w Australii i wynajmie kampera. Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz facebooka!
Teraz możecie przeczytać go tutaj: 
Wynajem samochodu w Australii i wynajem kampera. Poradnik.

Udostępnij dla innych