Wizy turystyczna do Australii dla Polaków jest obowiązkowa.
Na początek mamy dla Ciebie najważniejsze informacje, które ułatwią dalsze planowanie podróży:

jak zaplanować wyjazd do Australii

Jak aplikować? O czym warto wiedzieć?

1. Paszport

Musisz posiadać ważny paszport. Australia wymaga, by paszport był ważny w momencie wjazdu – nie ma wymogu ważności paszportu przez jakiś okres od daty wjazdu czy zakończenia podróży. ALE ze względu na to, że do i z Australii lecimy samolotem przez kraj przesiadkowy, którego przepisy mogą być inne zaleca się by paszport był ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia podróży. Sprawdź Twój paszport 🙂

2. Aplikacja online

Aplikujemy poza Australią. Na stronie australijskiego Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii zakładasz konto tutaj (podajesz kilka podstawowych informacji)

3. Wniosek

Na stronie australijskiego Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii po założeniu konta składasz wniosek o przyznanie wizy tutaj

4. Wybór rodzaju wizy

Twoja wiza turystyczna do Australii to E-visitor (subclass 651)

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wynajem samochodu w Australii i wynajem kampera

5. W trakcie aplikacji składamy m.in. oświadczenie, że nie jesteśmy skazani.

6. Wiza jest bezpłatna.

koszty wizy do Australii

7. Czas oczekiwania

Przyznanie wizy turystycznej do Australii zazwyczaj trwa od kilku minut do kilku dni, ale może też potrwać dłużej. 90% osób otrzymuje wizę w ciągu 2 dni.

8. Ważność wizy

Wiza jest ważna 12 miesięcy od dnia jej przyznania. Twój jednorazowy pobyt w Australii nie może trwać dłużej niż  3 miesiące. Na przykład możesz aplikować i otrzymać wizę w listopadzie 2019 roku, ale przyjechać 5 miesięcy później w kwietniu 2020 roku i spędzić w krainie OZ do 3 miesięcy maksymalnie. Wiza przyznaje prawo do kolejnych powrotów jeżeli pozostaje ważna.

9. Brak stempla w paszporcie

Wiza turystyczna do Australii jest elektroniczna, nie otrzymasz żadnej pieczątki do paszportu. E-mail z wizą możesz wydrukować lub zapisać w telefonie.

warunki uzyskanie wizy przez Polaków do Australii

10. Ubezpieczenie?

Nie jest wymagane żadne ubezpieczenie podróżne celem uzyskania wizy turystycznej do Australii, ale przed przyjazdem jest zalecane jego wykupienie. Przeczytaj nasz artykuł: UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE AUSTRALIA: DLACZEGO JEST POTRZEBNE?

11. Na wizie turystycznej nie możesz pracować w Australii.

12. Wiza nie może zostać przedłużona

Jeżeli planujesz spędzić w Australii jednorazowo dłużej niż 3 miesiące aplikujesz o inną wizę turystyczną do Australii. Punkt 1,2, 3 jest taki sam – aplikujesz on-line. A różnice są następujące:

wiza do Australii jest elektroniczna, brak stempla w paszporcie

Wiza turystyczyna do Australii na dłużej, niż 3 miesiące

Aplikacja możliwa poza Australią i w Australii Twoja wiza to VISITOR VISA (subclass 600). Możesz aplikować o wizę na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Wiza jest płatna, cena od 140 AUD, czyli ok. od 380 zł (aplikacja spoza Australii), lub cena od 355AUD, czyli ok. 960 zł (aplikacja składana w Australii).

Urząd Imigracji może żądać od nas dodatkowych dokumentów (w trakcie aplikacji więcej szczegółowych pytań).

75% osób otrzymuje wizę do 15 dni. W przypadku pozostałych 25% trwa to dłużej.

Wiza jest elektroniczna, nie otrzymasz żadnej pieczątki do paszportu. E-mail z wizą możesz wydrukować lub zapisać w telefonie, jej dokładne warunki otrzymasz w treści wiadomości. Na tej wizie nie jest także wymagane żadne ubezpieczenie podróżne, ale przed przyjazdem jest zalecane jego wykupienie, nie możesz pracować, nie może zostać przedłużona. Jeżeli chcesz zostać dłużej w Australii, niż to przewidują warunki wizy musisz aplikować o inną wizę.

Mamy nadzieje, że po lekturze artykułu wiesz, że aplikowanie o wizę turystyczną do Australii nie jest skomplikowane i możesz to zrobić sam. 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

Jeżeli szukasz tanich lotów do Australii to zapraszamy do lektury: Tanie loty do Australii. Jak szukać? Za ile? 6 ważnych wskazówek

Masz już wizę i wykupiony lot, planujesz szczegóły podróży po Australii? Przeczytaj:

Wynajem samochodu w Australii i wynajem kampera. Poradnik.
Wycieczki do Australii: 15 miejsc, które warto zobaczyć.

Jeżeli jesteś na początku planowania,  masz pytania wątpliwości,  chciałbyś z kimś porozmawiać o Twoim wymarzonym wyjeździe do Australii to skontaktuj się z nami.
Możesz skorzystać z aplikacji na telefon:
Skype: Ozland Travel
Messenger/Facebook: Ozland Travel
Instagram: Ozland Travel
WhatsApp: +61 424 312 136 

Możesz napisać do nas e-mail info@ozlandtravel.com lub skorzystać z formularza kontaktowego TUTAJ.
Zapraszamy na  niezobowiązującą rozmowę o Twoich marzeniach i wakacjach. Bez opłat.

Polecamy także lekturę najczęściej czytanego artykułu:
WAKACJE W AUSTRALII. JAK JE ZORGANIZOWAĆ?

Udostępnij dla innych