Zapraszam do zobaczenie krótkiego filmu z wycieczki na wyspę Fraser Island na wschodnim wybrzeżu Australii – punkt obowiązkowy, jeżeli planujesz road trip – podróż po Australii.

K’Gari, znana również jako Fraser Island – szczególne miejsce dla australijskich Aborygenów.

Położona na wybrzeżu stanu Queensland, ta wyspa to prawdziwy skarb, pełen dzikiej przyrody oraz niezwykłej historii.

Wyspa Fraser Island leży na Oceanie Spokojnym, zaledwie około 300 km na północny wschód od Brisbane. To miejsce, gdzie spotykają się błękit wody i złoto piasku, tworząc malownicze krajobrazy, które zapierają dech w piersiach.

Dla pierwszych Europejczyków była to wyspa nieprzyjazna – piaskowa i jałowa. Pierwszy na wyspie postawił stopę Matthew Flinders w 1802 roku.

Wśród gigantycznych wydm i tętniącego życiem lasu deszczowego, K’Gari zachwyca różnorodnością fauny i flory. Plaże, na których przemieszczają się dzikie psy dingo, których obecną populację szacuję się na około 240 osobników, stwarzają niepowtarzalną atmosferę, a przyroda zapiera dech w piersiach. K’Gari – Fraser Island jest największą piaskową wyspą na świecie, rozciągając się na ponad 120 km długości oraz 15 km szerokości. Jest to także największa wyspa pod względem wielkości na wschodnim wybrzeżu i 6 wyspa pod względem wielkości w całej Australii.

Wyspa Fraser Island prawdziwy raj dla miłośników przyrody, a każdy jej zakątek kryje w sobie tajemnice. Tutaj z piasku wyrasta przepiękny las deszczowy z największymi paprociami na świecie.

Wyspa została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1992 roku. Podróżując przez wschodnie wybrzeże Australii z Sydney lub Brisbane do Cairns (lub odwrotnie) wycieczka na wyspę Fraser jest niemal obowiązkowa.

Wycieczka na wyspę Fraser Island – K’Gari w języku aborygeńskim.

Udostępnij dla innych