Wakacje w dzisiejszych czasach bez telefonu to podróżowanie jak bez ręki. 
Czy wiesz, że w 2020 roku w Melbourne rozpoczną się testy nowej usługi – aplikacji Uber Air – helikoptery bądą latać z centrum miasta na lotnisko! Obecnie podróż samochodem w szczytowych godzinach trwa nawet godzinę. Z Uber Air ma być to tylko 10 minut.
Aplikacje na telefon przydatne w Australii – nasza lista i propozycje:

1. Webjet. Loty wewnętrze w Australii.

Jednym z elementów planowania podróży są loty wewnętrzne w Australii. Jeżeli planujesz lecieć na Tasmanię, do Ayers Rock z Sydney czy Melbourne lub z Perth czy z Cairns do Sydney lub szukasz innego połączenia, to polecamy skorzystać ze strony internetowej lub aplikacji Webjet.
Dzięki temu narzędziu sprawdzisz, porównasz loty i ceny na danym odcinku.
Najważniejsi gracze na rynku lotniczym w Australii to:
linie narodowe Qantas, prywatna firma, konkurent narodowego przewoźnika Virgin Australia oraz tanie linie Jetstar oraz Tigerair.
Korzystając z podpowiedzi Webjet możecie zainstalować jedną z w wyżej wymienionych aplikacji linii lotniczych i zapisać np. kartę pokładową w telefonie.

2. Uber, Didi. Transport prywatny

Uber to jedna z najpopularniejszych aplikacji. Didi działa na tej samej zasadzie, ale ma mniejszy wybór opcji podróżowania, co zobaczysz poniżej na przykładzie zdjęcia z aplikacji Uber.
Zarówno podróżowaniem Uberem i Didi w Australii jest tak samo bezpieczne. Kierowcy używają wszystkich możliwych aplikacji i przechodzą  podobny proces weryfikacyjny, by zostać kierowcą. Spróbuj UberPool. Na krótszych odcinkach okazuje się tańszy, niż komunikacja miejska i możesz zabrać jedną osobę towarzyszącą.
By zaoszczędzić proponujemy skorzystać z naszych kodów rabatowych:
Uber (-5$ AUD) kod: wyaksb2sue
Didi ( 2 x -10$ AUD za rejestrację + 5 x -10$ AUD): kod: 4B8HHK4C

aplikacje transport w Australii
aplikacja uzywane na telefon w australii

3. PVT, OPAL, TrapViewLite.  Transport publiczny.

Trzy przydatne aplikacje na telefon podczas podróży w Australii dotyczące transportu publicznego.
W Melbourne możesz skorzystać z dedykowanej aplikacji do karty miejskiej Myki PVT (Public Transport Victoria). Sprawdzisz m.in. rozkłady jazdy – autobusy, tramwaje, pociągi. Na Androida jest możliwość posiadania wirtualnej karty Myki i doładowania jej przez telefon. 
Więcej informacji tutaj: https://www.ptv.vic.gov.au
Pamiętajcie, że fizyczna karta Myki kosztuje 6$ (dla dzieci 3$, najmłodsze dzieci poniżej 4 roku życia podróżują za darmo i nie potrzebują karty). Niewykorzystane środki na karcie Myki nie są zwracane.

W Sydney możesz korzystać z dedykowanej aplikacji do karty miejskiej Opal o tej samej nazwie.  Sprawdzisz m.in. rozkłady – autobusy, tramwaje, pociągi, a także promy.
Kartę możesz doładowywać m.in. na telefonie w aplikacji Opal.
Więcej informacji tutaj: https://transportnsw.info
Karta jest bezpłatna. W Sydney dzieci poniżej 4 roku życia nie płacą za transport.

Polecamy także aplikację TripViewLate, której możesz używać zarówno w Sydney jak i Melbourne.  Przy każdym uruchumieniu aplikacji sprawdzisz aktualizowane rozkłady jazdy, zaplanujesz podróż. Bardzo przydatna aplikacja, która pokazuje rozkład i plan podróży po miastach “na żywo”.

4. UberEats, EatClub. Jedzenie w Australii.

UberEat o tej aplikacji pewnie już słyszałeś. W Australii bardzo popularna i wszystkie znane lokale z niej korzystają. Możesz użyć filtra i wybrać rodzaj kuchni, który preferujesz.
Kod zniżkowy: UberEats (-10$ AUD) kod: eats-wyaksb2sue
EatClub ta aplikacja na telefon, która w Australii pomoże Ci zaoszczędzić na wyjściu do restauracji czy baru. Korzystając z tej aplikacji otrzymasz powiadomienia, gdzie w danym dniu obowiązuje zniżka np. 40% na wszystkie dania i napoje (w tym często na nawet na całą butelkę wina).  Możesz także wybrać mapę Sydney czy Melbourne i sprawdzić lokale z promocjami w lokalizacji, która Cię interesuje. Możesz wybrać filtr, że interesują Cię tylko zniżki -40% lub -50%. Z aplikacją współpracuje wiele lokali, zarówno te “budżetowe” jak i drogie.
Jeżeli planujesz większe zakupy lub chcesz sprawdzić ceny, skorzystaj
z aplikacji największych supermarketów w Australii: Coles, Woolworths, Aldi.

aplikacje-w-australii-jedzenie

5. OpenSky. Latanie dronem w Australii

Dzięki aplikacji na telefon OpenSky sprawdzisz, gdzie możesz bezpieczenie i zgodnie z prawem latać dronem w Australii. Upewnij się w każdym parku narodowym w Australii, w którym będziesz, czy lokalne prawo nie wprowadza zakazu latania dronem.
O zasadach, przepisach związanych z lataniem dronem w Australii przeczytasz także tutaj:
LATANIE DRONEM W AUSTRALII? ZASADY I PRZEPISY

6. WikiCamps, CamperMate, Fuel Map. Road Trip.

Poniżej bardzo przydatne aplikacje na telefon w Australii podczas road trip.
WikiCamps – to aplikacja na telefon, dzięki której sprawdzisz, gdzie możesz zatrzymać się noc. Sprawdzisz kempingi, punkty widokowe, toalety, prysznice, wifi, darmowe grille, gdzie w okolicy są koale, kangury czy… krokodyle.  Możesz przeczytać wiele, prawdziwych opinii o danym miejscu. Aplikacja po 14 dniach jest płatna (7,99$), ale warto w nią zainwestować. Jedna z najpopularniejszych aplikacji podróżniczych w Australii.

CamperMate – to świetne, darmowe uzupełnienie pierwszej aplikacji. Bardzo pomocna, jeżeli szukasz płatnego kempingu jeżeli np. musisz podładować baterie w kamperze.

FuelMap – dzięki tej aplikacji w dowolnym miejscu w Australii sprawdzisz, gdzie znajdują się najbliższa stacja benzynowa, jaka jest  cena paliwa i na podglądzie porównasz ją z innymi stacja.

7. HereWeGo. Nawigacja.

Najczęściej polecana aplikacja – nawigacja na telefon. Możesz pobrać mapy w Australii i korzystać z niej offline.

nawigacja w Australii aplikacja

8. Google Tłumacz

Łatwe w obsłudze narzędzie do tłumaczenia. Możesz wpisać słowo lub  możesz je wypowiedzieć do mikrofonu i przetłumaczyć. Inna możliwość  to zrobienie zdjęcia np. menu w restauracji i jego przetłumaczenie.

9. XE currency

Możesz wybrać dowolną walutę, w przypadku Australii – dolar australijski i sprawdzić aktualny kurs względem złotówki czy dokonać przeliczenia.

10. Airbnb, booking.com. Zakwaterowanie.

Airbnb – jeżeli szukasz prywatnego pokoju lub apartamentu. Świetna pod względem cen alternatywa jeżeli podróżujesz z kilkoma osobami. W Sydney czy Melbourne warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem.
Kod zniżkowy: Airbnb (zwrot – 38$ AUD) link https://abnb.me/e/gXAEFcWoAX
booking.com – znany, popularny portal, największy wybór hoteli, a także hosteli. Czytelne zasady odwołania rezerwacji. 
Kod zniżkowy: booking. com (zwrot – 50zł ) kod: 46C93766 lub link https://booking.com/s/46c93766

Podsumowanie aplikacje przydatne na telefon w Australii

To najważniejsze aplikacje, które ułatwiają podróżowanie po Australii.
Jeżeli jesteś na początku planowania,  masz pytania wątpliwości,  chciałbyś z kimś porozmawiać o Twoim wymarzonym wyjeździe do Australii to skontaktuj się z nami.
Możesz także skorzystać z aplikacje na telefon:
Skype: Ozland Travel
Messenger/Facebook: Ozland Travel
Instagram: Ozland Travel
WhatsApp: +61 424 312 136 

Możesz także napisać do nas e-mail info@ozlandtravel.com lub skorzystać z formularza kontaktowego TUTAJ.
Zapraszamy na  niezobowiązującą rozmowę o Twoich marzeniach i wakacjach. Bez opłat.

Polecamy także lekturę naszych najczęściej czytanych artykułów:
WAKACJE W AUSTRALII. JAK JE ZORGANIZOWAĆ?

oraz dla każdego przykładowe ceny wyjazdu do Australii, plany:
PODRÓŻ POŚLUBNA AUSTRALIA – PRZYKŁADOWE PLANY, CENY, ATRAKCJE

Udostępnij dla innych