Rozpocznij niezapomnianą podróż po Australii i zaplanuj swój road trip po Australii. W naszym specjalnie przygotowanym poradniku odkryjesz wszystkie niuanse dotyczące ubezpieczenia, wyposażenia pojazdów (przede wszystkim kamperów w Australii), cen oraz innych istotnych kwestii związanych z wynajmem samochodu czy kampera. Chcemy przekonać Cię, że zarówno wynajem samochodu, jak i wynajem kampera w Australii, to nie tylko łatwy proces, ale również idealny sposób na eksplorację Antypodów.e

Podstawowy kamper dla 2 osób bez toalety i prysznica kosztuje już od 80 AUD dziennie. Dla większej grup, kampery dla 4-6 osób dostępne są w przedziale cenowym od 200 do 500 AUD dziennie.
Szczegóły dotyczące kosztów, ubezpieczenia dokładnie omawiamy poniżej.

m samochodu w Australi

wynajem samochodu w Australii


Australia jest przede wszystkim niezwykle przyjaznym krajem dla samodzielnych podróżników. Dla większości odwiedzających jest to niejako nieodzowny element udanych wakacji w Australii. To oznacza pełną swobodę, niezależność oraz możliwość samodzielnego kształtowania podróży. To Ty decydujesz, kiedy, gdzie i na jak długo zatrzymać się w niezwykłych miejscach. Z tych właśnie powodów zdecydowanie warto rozważyć wynajem kampera w Australii lub samochodu.

Ten rozwijający się trend sprawia, że na australijskim rynku działa wiele różnorodnych wypożyczalni kamperów i samochodów. Bogactwo opcji znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w różnorodności modeli oferowanych pojazdów czy w zróżnicowanych cenach, ale także w zasadach i szczegółach, na jakich opiera się proces wynajmu pojazdu w Australii.

Współpracujemy z renomowanymi, australijskimi wypożyczalniami, które cieszą się doskonałymi opiniami. Opierając się na własnych doświadczeniach oraz warunkach oferowanych przez te wypożyczalnie, serdecznie zapraszamy do lektury naszego przewodnika. Znajdziecie w nim cenne wskazówki dotyczące tego, na co zwracać szczególną uwagę, krok po kroku podczas wynajmu samochodu lub kampera w Australii.

Prawo jazdy wynajem samochodu w Australii


Jeśli planujesz turystyczny pobyt w Australii trwający nie dłużej niż 3 miesiące, konieczne jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy (ważnego przy jednoczesnym okazaniu polskiego prawa jazdy) lub polskiego prawa jazdy z tłumaczeniem wykonanym przez uprawnionego tłumacza w Australii, zrzeszonego w NAATI.

Międzynarodowe prawo jazdy wydane na podstawie Konwencji Genewskiej jest ważne tylko przez 1 rok w Australii. Obecnie koszt uzyskania międzynarodowego prawa jazdy wynosi 35,50 zł. Aby je uzyskać, potrzebujesz wypełnić wniosek, ważne polskie prawo jazdy oraz zdjęcie. Dodatkowe szczegóły możesz uzyskać w starostwie powiatowym, a czas oczekiwania wynosi około 7 dni.

UWAGA: Przy wynajmie samochodu lub wypożyczeniu kampera w Nowej Zelandii, oprócz polskiego prawa jazdy, konieczne jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy wydanego na podstawie Konwencji Genewskiej.

Jeżeli z jakichś powodów nie zdążysz wyrobić międzynarodowego prawa jazdy lub go zapomnisz,

Jeżeli z jakichś powodów nie zdążysz wyrobić międzynarodowego prawa jazdy lub je zapomnisz, istnieje opcja przetłumaczenia polskiego prawa jazdy. W Australii znajdziesz kilku polskich tłumaczy zrzeszonych w NAATI, którzy wykonają tłumaczenie online na podstawie zdjęcia polskiego prawa jazdy. Następnie wysyłają wersję elektroniczną oraz papierową na wskazany adres, który może być adresem hotelu. Koszt takiego tłumaczenia zazwyczaj wynosi ok. 60 dolarów australijskich.

Warto podkreślić, że nie jest konieczne posiadanie międzynarodowego prawa jazdy lub tłumaczenia w dniu rezerwacji. Nie musisz również okazywać polskiego prawa jazdy w tym momencie. Wszystkie niezbędne dokumenty będą wymagane dopiero przy odbiorze pojazdu.

Uwaga!


Prawo jazdy stanowi kluczowy dokument podczas wynajmu kampera czy samochodu w Australii. Najlepszym źródłem informacji w tej kwestii będzie regulamin wypożyczalni, który może stanowić wyjątek od ogólnych zasad. Warto zauważyć, że dla wielu wypożyczalni polskie prawo jazdy jest czytelne, gdyż zawiera istotne informacje, takie jak numer prawa jazdy i data ważności. Jednakże, ważne jest zdanie sobie sprawy, że nie wszędzie policja uzna to za wystarczające,

Wiek

W przeciwieństwie do większości wypożyczalni, które wymagają ukończenia 21 roku życia, wypożyczalnia Jucy akceptuje kierowców samochodów, którzy ukończyli 18 lat. Warto jednak zaznaczyć, że konieczne jest wykupienie pełnego ubezpieczenia z dodatkową opłatą w wysokości 5 dolarów za każdy dzień.

Warto podkreślić, że dla 18-latka, który chce wypożyczyć kamper (Jucy), nie obowiązuje ta opłata ani zastrzeżenie. Stanowi to korzystne rozwiązanie w porównaniu do standardowych wymagań większości wypożyczalni.

Kiedy rezerwować ?


W Australii podróż samochodem i kamperem jest możliwa przez cały rok. Istnieją jednak okresy i obszary kraju, gdzie rezerwacje są mniej popularne, ale również takie, kiedy można mówić o deficycie pojazdów. Ceny wzrastają na przykład podczas australijskich wakacji w grudniu i styczniu, a także w okresach różnych świąt.

Aby uniknąć problemów z dostępnością pojazdów i wysokimi cenami, zaleca się rezerwowanie samochodu lub kampera co najmniej dwa miesiące przed planowaną datą wynajmu, a idealnie 5-6 miesięcy wcześniej. Szczególnie na popularnych trasach, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu, rezerwacje na ostatnią chwilę lub nawet miesiąc przed podróżą mogą skutkować trzykrotnym wzrostem cen. Wczesna rezerwacja pozwala zaplanować podróż bezpiecznie i uniknąć nieprzewidzianych kosztów.

Cena wynajmu samochodu w Australii

W Australii ceny wypożyczenia samochodów osobowych rozpoczynają się od około 50$ (ceny z roku 2024). Warto zaznaczyć, że na długich trasach wzdłuż wybrzeża, takich jak Sydney – Cairns, Melbourne – Perth, czy każdej innej podobne kombinacji, taniej może być wypożyczyć małego vana, niż samochód.

Cena za wypożyczenie kampera w Australii (małego vana, frugonetki) zaczyna się od około 80$. Do tych kosztów trzeba doliczyć opłaty za ubezpieczenie, o których opowiemy poniżej. Istnieje również opcja dodania “gadżetów”, takich jak drugi kierowca, GPS, krzesła, stolik kempingowy, prysznic solarny i inne. Niektóre z tych dodatków mogą być dostępne bez dodatkowych opłat, ale o tym piszemy również poniżej. Warto pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od konkretnego dostawcy i okresu rezerwacji.

Pogoda 

Pogoda w Australii ma kluczowe znaczenie dla planowania podróży. Mimo stałej ciepłej temperatury na północy kraju, okres między listopadem a marcem, zależnie od regionu, może charakteryzować się typową porą deszczową. Wówczas drogi często są zamykane w różnych regionach, uniemożliwiając dalsze przemieszczanie się, przy ograniczonych alternatywnych trasach.

Na południu kraju, zwłaszcza w tym samym okresie, panują najwyższe temperatury. Tasmania, co do  zasady, jest najzimniejszym i najbardziej wietrznym regionem Australii.

W Australii ważne jest regularne sprawdzanie australijskich komunikatów pogodowych. Podczas planowania podróży do Australii, istotne jest uwzględnienie pory roku i obszaru, do którego się udajemy. Więcej informacji na temat pogody i ewentualnych anomaliach można znaleźć tutaj:

Kiedy i gdzie przyjechać do Australii? Pogoda, lato i zima w Australii

wynajem kampera Australia

Wynajem samochodu czy kampera w Australii?


Niemal wszystkie samochody w Australii oraz większość kamperów posiada automatyczną skrzynię biegów. Nie martw się, polskie prawo jazdy jest wciąż ważne, a także jeden z dokumentów, o którym wspomnieliśmy wcześniej. Prowadzenie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów jest łatwe, co potwierdzają doświadczenia wielu osób. W Australii większość kierowców przyznaje, że to właśnie tutaj po raz pierwszy spróbowało jazdy samochodem z automatyczną skrzynią i nie miało z tym żadnych problemów.

Co wybrać wypożyczenie kampera czy samochodu w Australii?

Jeśli planujesz krótką jedno- lub kilkudniową wycieczkę, samochód może wystarczyć. Jednak w przypadku dłuższych podróży, gdzie koszty mogą się zwiększyć, zalecamy rozważenie wynajmu kampera w Australii. Kamper umożliwia spanie, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakwaterowaniu, gotowanie oraz cieszenie się pięknymi porankami, wieczorami blisko natury.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór kamperów, obejmujący furgonetki dla 2 osób z dużym łóżkiem, kampery dla 4 osób z namiotem na dachu, aż po bardziej rozbudowane “domy na kółkach”. Warto jednak zwrócić uwagę na spalanie pojazdu, ponieważ często tańszy kamper może generować dodatkowe koszty związane z częstszym tankowaniem. Przykładowo, kampery takie jak Hippie Drift, o niskiej efektywności spalania i potencjalnych problemach technicznych, mogą mimo niższej opłaty za wynajem generować dodatkowe wydatki. Na naszej “czarnej liście znajdują się pojazdy-kampery z firmy Camperman Australia, który są słabo serwisowane, przestarzałe i awaryjne.

Samo wyposażenie pojazdu jest kluczowe, szczególnie w przypadku kamperów. Warto sprawdzić, czy pojazd jest wyposażony w kuchenkę, lodówkę, sztućce, pościel, poduszki, talerze, garnki oraz klimatyzację. Również wielkość łóżek może mieć znaczenie.

Przed wyjazdem z wypożyczalni zalecamy dokładne sprawdzenie pojazdu, jego czystości, wyposażenia, stanu pościeli, działania świateł itp. Wszelkie wątpliwości należy zgłaszać od razu pracownikowi wypożyczalni, ponieważ wyjazd samochodem lub kamperem z punktu odbioru oznacza akceptację jego stanu.

wynajem kampera Australia

Ubezpieczenie wynajem samochodu w Australii

Teraz wyobraź sobie, że jesteś w Australii, w trakcie wakacji. Wsiadasz do samochodu lub kampera, gotów na niezapomnianą podróż. Jesteś na drugim końcu świata, przed Tobą długa trasa, niesamowite widoki i mnóstwo przygód. Oczywiście, zależy Ci na tym, aby podróż przebiegała bezpiecznie, bez zbędnych i nieprzyjemnych niespodzianek.

Pamiętaj, że, podobnie jak na każdej drodze, nie masz kontroli nad zachowaniem innych kierowców, a także dzikimi zwierzętami, w tym kangurami. Bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego warto być przygotowanym na różne sytuacje i “dmuchać na zimne” dla świętego spokoju. To przecież Twoje wakacje w Australii, czas pełen radości i niezapomnianych przeżyć.

W Australii każdy pojazd z wypożyczalni jest objęty podstawowym ubezpieczeniem. Do najczęstszych nieprzyjemnych sytuacji zalicza się takie zdarzenia jak przebicie opony, porysowanie, wgniecenie przy parkowaniu czy rozbicie szyby (kamienie na drogach). Koszty naprawy nie są pokrywane z tego podstawowego ubezpieczenia. W przypadku wypadku czy stłuczki, nawet jeśli nie jesteśmy winni, musimy uiścić tzw. wkład własny (excess). Oznacza to, że nie płacimy wkładu własnego dopóki nie dojdzie do wypadku.

Drugą istotną kwestią jest kaucja, zwana również bond, którą wpłacamy lub nie. Zazwyczaj jest ściśle związana z wysokością ustalonego przez wypożyczalnię excess, czyli wkładu własnego.

Przedstawiamy Wam przykłady jak to może działać w praktyce.
Decydując się na wynajem kampera w Australii lub wynajem samochodu w Australii mamy 4 opcje:

Bez dodatkowego ubezpieczenia


Kaucja wypożyczenia kampera w Australii wynosi zazwyczaj od 3000$ do 10 000$, w zależności od wypożyczalni i rodzaju pojazdu. Ta kwota jest blokowana fizycznie na karcie debetowej lub kredytowej i zostaje zwrócona w całości w przypadku bezszkodowej podróży. Excess, czyli wkład własny, mieści się w przedziale od 3000$ do 10 000$, również w zależności od wypożyczalni oraz rodzaju pojazdu.

W praktyce, jeśli wypożyczalnia ustaliła excess na 5000$, a w wyniku zdarzenia na drodze pojawią się szkody wycenione na 600$, z kaucji pobierane zostanie 600$. W przypadku poważniejszej stłuczki, gdzie szkoda jest wyceniona na 5500$, wypożyczalnia pobierze pełną kwotę excess, czyli 5000$. Najkrócej: excess to kwota, do której odpowiadasz za wyrządzone szkody w pojeździe.

Dodatkowe, ograniczone ubezpieczenie – zredukowanie odpowiedzialności

Za dodatkową opłatą wypożyczalnia pobiera niższą kaucję, na przykład 2000$ (blokowaną na karcie kredytowej lub debetowej, zależnie od wypożyczalni) i ustala niższy excess, czyli wkład własny w przypadku szkody, na przykład 2000$. W tej opcji, za każdą szkodę wycenioną na 2000$ lub mniej płacimy, a koszty te są pobierane z naszej kaucji. Warto jednak zauważyć, że w tej opcji ubezpieczenie zazwyczaj nie pokrywa najczęstszych zdarzeń, takich jak rozbicie przedniej szyby czy przebicie opony, wywrotkę czy wypadek bez udziału pojazdu trzeciego, czyli np. uderzenie w drzewo podczas parkowania.

Należy pamiętać, że obie opcje – brak ubezpieczenia i opcja z ograniczonym ubezpieczeniem – sprawiają, że zwrot kaucji często jest finalizowany po kilku tygodniach. Dodatkowo dochodzi opłata za transakcję oraz przewalutowanie, jeśli korzystamy z karty walutowej.

“Bezstresowe” ubezpieczenie

W większości wypożyczalni, przy tej opcji, nie wpłacamy kaucji (bond), a wkład własny (excess) wynosi 0$. Pełne ubezpieczenie obejmuje również ochronę przed przebiciem opony czy rozbiciem szyby. Niektóre wypożyczalnie mogą wymagać “symbolicznej” kwoty kaucji, na przykład 100 lub 250$ (te mają pokryć ewentualne niezapłacone mandaty, parkingi czy opłaty administracyjne). W niektórych sytuacjach pełne ubezpieczenie może nie obejmować ochrony przed każdą możliwą szkodą, na przykład uszkodzeniem opony czy rozbiciem szyby. Taka opcja wymaga dodatkowego zakupu oraz opłaty.

Pamiętaj, że każda umowa ubezpieczenia jest kluczowym dokumentem w przypadku wynajmu samochodu lub kampera w Australii. Zawsze istnieją pewne wyjątki, kiedy polisa nie będzie działać, ale zazwyczaj dotyczą one sytuacji zrozumiałych z punktu widzenia wypożyczalni. W przypadku przedstawienia oferty wynajmu kampera czy samochodu w Australii o nich wyraźnie wskazujemy.

wypożyczenie auta Australia

Ubezpieczenie dodatkowe – firma zewnętrzna

Wynajęcie ubezpieczenia od firm zewnętrznych często jest wskazywane jako tańsza alternatywa. Jednakże istnieją pewne ważne minusy, które warto brać pod uwagę. Oto trzy główne kwestie:

  1. Wysoka kaucja i dodatkowe opłaty: Wypożyczalnie, w których odbiera się samochód lub kampera, żądają znacznej kaucji, zazwyczaj w przedziale od 3000$ do 10000$. Dodatkowo mogą pojawić się opłaty transakcyjne oraz koszty przewalutowania przy zwrocie pojazdu.
  2. Konieczność kontaktu z dwoma podmiotami w razie wypadku. W przypadku nieszczęśliwego wypadku konieczne jest wystąpienie do ubezpieczyciela o zwrot środków, które wcześniej zostały pobrane przez wypożyczalnię z wniesionej kaucji do wysokości wkładu własnego. Proces ten może być skomplikowany, zwłaszcza będąc na drugim końcu świata.
  3. Ograniczenia umowy ubezpieczenia z firmą zewnętrzną: Umowy ubezpieczenia oferowane przez firmy zewnętrzne często mają wiele zastrzeżeń. Warto zwrócić uwagę na to, że w opcji tańszej polisa może pokrywać jedynie szkody do określonej kwoty, na przykład 4000$. Podobnie w przypadku droższej opcji, która nadal może obejmować tylko określony limit, na przykład 7000$.

Warto zawsze dokładnie czytać umowy ubezpieczeniowe oferowane przez firmy zewnętrzne i zwracać uwagę na wszelkie ograniczenia oraz kwoty odpowiedzialności finansowej.

PARKINGI W AUSTRALII

Podróżując samochodem po Australii, zwłaszcza w miastach takich jak Melbourne, Sydney czy Brisbane, warto wziąć pod uwagę, że parkingi są często płatne. Zasady parkowania mogą się różnić w zależności od miasta. Kilka informacji na ten temat: W Melbourne, po 12:30 w sobotę oraz przez całą niedzielę (cały dzień), w wielu miejscach w centrum i okolicach można zaparkować bez opłaty. W dni robocze i inne godziny mogą obowiązywać opłaty za parkowanie.
Brisbane, w centrum (CBD) po 19 w niedzielę parking jest bezpłatny. Podobnie jak w innych miastach, zasady mogą się różnić w zależności od obszaru i dnia tygodnia.

Pamiętaj! Zasady parkowania mogą się różnić w zależności od miasta i regionu, dlatego sprawdzenie konkretnych informacji na oficjalnych stronach internetowych miast lub aplikacjach mobilnych z mapami parkingów jest kluczowe. Znaki parkowania w Australii bywają skomplikowanie, więc zrozumienie ich znaczenia i przestrzeganie lokalnych przepisów pozwala uniknąć kłopotów i mandatów. Ponadto, pytanie o pomoc lub informacje od lokalnych mieszkańców zawsze może być przydatne. Australijczycy zazwyczaj są pomocni i chętni do udzielenia informacji, a często pierwsi zagadują.

PŁATNE AUTOSTRADY

W miastach Melbourne, Sydney oraz Brisbane istnieją płatne odcinki autostrad. Wiele wypożyczalni samochodów instaluje w pojazdach specjalne urządzenia, które rejestrują przejazd przez autostradę. Następnie, kwota za przejazd jest automatycznie pobierana przez wypożyczalnię z karty płatniczej. Zazwyczaj opłata za przejazd nie przekracza 3,30$. W przypadku korzystania z tych urządzeń, użytkownik nie musi samodzielnie regulować opłat za przejazd, gdyż są one pobierane bezpośrednio przez wypożyczalnię.

Warto zauważyć, że niektóre wypożyczalnie samochodów mogą nie być wyposażone w takie urządzenia. W takich przypadkach, opłaty za przejazd autostradą należy uregulować samodzielnie, korzystając z dostępnych systemów płatności online.
W przypadku rezerwacji kampera w Australii z naszą pomocą otrzymasz dokładne informacje.

wynajem samochodu Australia

Kangury na drodze wynajem auta w Australii i wynajem kampera


Większość wypożyczalni samochodów w Australii nakłada ograniczenia dotyczące prowadzenia pojazdów po nieutwardzonych drogach, z wyjątkiem odcinków dojazdowych do kempingów. Dodatkowo, wiele z tych wypożyczalni wprowadza zakaz jazdy od zmroku do świtu, co powoduje brak ochrony ubezpieczenia w tym okresie. Jest to spowodowane wzmożoną obecnością dzikich zwierząt na drogach po zmroku.

Na niektórych odcinkach tras po zmroku, szczególnie w obszarach, gdzie kangury są powszechne, te zwierzęta mogą być obecne na drodze. Sytuacja jest utrudniona przez brak oświetlenia na drogach, co sprawia, że jest bardzo ciemno. Często przez długi czas nie pojawia się żaden inny pojazd, co dodatkowo zwiększa trudności w prowadzeniu. Prowadzenie pojazdu w tych warunkach nie jest przyjemne, a wręcz stresujące.

Inne ważne informacje: czystość pojazdy, paliwo, zwrot.

1. Pamiętaj, aby zwrócić samochód lub kamper w czystym, odkurzonym i umytym stanie. Wiele wypożyczalni zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty za czyszczenie, jeżeli pojazd zostanie zwrócony w nadmiernie zabrudzonym stanie.

2. Cześć wypożyczalni nalicza opłatę za przejazd w jedną stronę, jeżeli podróżujesz się na przykład Sydney do Cairns. 

Ponadto drugi kierowca oraz wiele gadżetów jak gps, sprzęt do kempingu – krzesła, stolik, prysznic solarny są dodatkowe płatne, a czasami dodawane w ramach ubezpieczenia.

3. Pamiętaj, aby sprawdzić politykę paliwową wypożyczalni. Jeśli odbierasz samochód lub kamper z pełnym bakiem, zobowiązany jesteś oddać go również zatankowanego do pełna. W przeciwnym razie, wypożyczalnia zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty administracyjnej, na przykład 50$, oraz dodatkowej kwoty w wysokości 3-4$ za każdy litr benzyny.

4. Niektóre wypożyczalnie umożliwiają zwrot samochodu po godzinach pracy, co obejmuje również późne wieczory, gdzie klucze można wrzucić do specjalnej skrzynki zwrotnej. Niestety, w przypadku wynajmu kamperów w Australii ta opcja nie zawsze jest dostępna. Warto zauważyć, że niektóre wypożyczalnie stosują opłaty za spóźniony zwrot pojazdu. Zazwyczaj akceptowane są niewielkie opóźnienia, na przykład do godziny, bez naliczania dodatkowych kosztów.

Ceny wynajmu samochodu w Australii (i kampera) przy lotnisku i w mieście  są takie same lub bardzo podobne.

gdzie tanio wypożyczyć kamper w Australii?

Jak i gdzie rezerwować? Wynajem samochodu w Australii (+ wynajem kampera)

Jest wiele wyszukiwarek, który mogą być pomocne w rozeznaniu się w cenach. Pamiętaj, że wiele z nich ma nieaktualne ceny, a przede wszystkim nieaktualne informacje dotyczące dostępności pojazdów. Ponadto informacje związane ze szczegółami wynajmu, w tym ubezpieczenia mogą być nieczytelne.

Przy każdej rezerwacji pobierany jest depozyt  w wysokości ok. 10-25% kwoty wynajmu, który jest zaliczany na poczet ceny wynajmu. Oznacza to, że przy odbiorze pojazdu płacisz cenę wynajmu minus depozyt. Następnie zawsze trzeba doliczyć koszty ubezpieczenia.
Obecnie wiele wyszukiwarek kamperów w Australii prowadzi nieuczciwą działalaność oferując i sprzedając kampery, które nie są już dostępne. Taka wypożyczalnia pobiera depozyt, a następnie informuję, że w międzyczasie zniknęła dostępność konkretnego pojazdu. Często oferują za tą samą cenę, już gorszy, dostępny model.

Pamiętaj, że korzystając z wyszukiwarki Camplify będziesz wynajmować kampera w Australii od prywatnej osoby. Niebezpieczeństwem tutaj jest to, że każda usterka czy awaria nie zostaną naprawione niezwłocznie. Nie ma tutaj możliwości także wydanie pojazdu zastępczego w przypadku osoby prywatnego.

PRZYDATNE WSKAZÓWKI

Mapę stacji paliw sprawdzicie korzystając z aplikacji na telefon Fuel Map lub z aplikacji Petrol Spy.
Kempingi, punkty widokowe, pola namiotowe, darmowe prysznice czy toalety  sprawdzicie przy pomocy WikiCamp (aplikacja płatna, ale warta ceny). Alternatywnie możesz skorzystać z darmowej aplikacji CamperMate.

Do nawigacji polecam aplikację Waze lub z mapami MAPS.ME

Do rezerwacji kempingów prywatnych polecam aplikację Hipcamp.

INDYWIDUALNA OFERTA I POMOC PRZY PLANIE PODRÓŻY

Jeśli planujesz wakacje w Australii i rozważasz wynajem samochodu lub kampera, zachęcamy do skontaktowania się z nami poprzez info@ozlandtravel.com lub skorzystanie z formularza KONTAKT. Jesteśmy pierwszą i jedyną polską firmą zarejestrowaną w Australii, specjalizującą się w współpracy z najpopularniejszymi, godnymi zaufania wypożyczalniami. Nie naliczamy żadnych dodatkowych opłat agencyjnych.

Pomogę Ci znaleźć i wybrać odpowiedni pojazd, dostosowany do Twoich potrzeb, oraz zaoferują atrakcyjną, indywidualną cenę. Dzięki temu, że jesteśmy obecni na miejscu w Australii, możemy śledzić ceny i dostępność pojazdów “na żywo”. Dodatkowo, utrzymujemy regularny kontakt z wypożyczalniami zarówno telefonicznie, jak i za pośrednictwem Skype’a, aby zapewnić aktualne informacje i wsparcie.

Warto podkreślić, że nasza firma jest zarejestrowana w Australii, co dodatkowo potwierdza naszą wiarygodność i lokalną obecność. Ciesz się bezpiecznym i komfortowym wynajmem pojazdu podczas swojej podróży po Australii.


Poczytaj także o:
Tanie loty do Australii. Jak szukać? Za ile? 6 ważnych wskazówek

Wiza turystyczna do Australii. Jak ją dostać i za ile?

wynajem kampera w Australii

wynajem samochodu w Australii, wynajem samochodu lub kampera w Australii, , ubezpieczenie samochodu w Australii, ubezpieczenie kampera w Australii, wynajem auta w Australii, wypożyczenie auta w Australii, wypożyczenia kampera w Australii

Udostępnij dla innych