Jervis Bay to zatoka położona 200 km na południe od Sydney, ok. 3 godziny drogi samochodem.
Znajduje się tutaj park narodowy Booderee, a przed granicą z parkiem Hyams Beach – według naukowców plaża z najbielszym piaskiem na świecie. 
Naszym zdaniem jest to wyjątkowe miejsce na wschodnim wybrzeżu. Na odcinku Sydney – Melbourne wraz z Wilsons Promontory to jedno z obowiązkowych punktów.
Wycieczka poza Sydney? Koniecznie do Jervis Bay!
Warto zatrzymać się tutaj na 2 dni (1 noc) lub więcej. Dlaczego?

Wycieczka poza Sydney

Jervis Bay jest popularnym kierunkiem wśród zagranicznych turystów oraz Australijczyków. Jeżeli wybierasz się w road trip wzdłuż wybrzeża do Melbourne lub z Melbourne to koniecznie musisz się tu zatrzymać.
Jervis Bay to idealne miejsce na weekend – na kemping w towarzystwie kangurów, papug, australijskiego zająca billy, spacery w australijskim buszu. Spróbuj tutaj  wypatrzeć wieloryby, kąpieli w oceanie, surfingu czy poznaj Australijczyków z rodzinami.
Jervis Bay umieściliśmy także na naszej liście 15 miejsc, które trzeba zobaczyć, przeczytaj nasz artykuł: WYCIECZKI DO AUSTRALII: 15 MIEJSC, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ

Hyams Beach najbielszy piasek na świecie

Co oferuje Jervis Bay?

Jervis Bay naszym zdaniem to idealna destynacja na wycieczkę poza Sydney.
Najpopularniejszym miejscem jest Hyams Beach z podobno najbielszym piaskiem na świecie.
Na plażowy wypoczynek polecamy Murrays Beach lub Bherwerre Beach. Ta druga jest pusta, bowiem z parkingu trzeba kawałek spacerować, a większość osób zatrzymuje się na pobliskiej Cave Beach.
Na początku kwietnia można obserwować migrujące wieloryby do ciepłych wód na północy Australii – Queensland, które wracają na południe w okresie wrzesień-listopad. Jednym z punktów, z którego można je wypatrywać jest platforma przy historycznej latarni morskiej Cape St George . Dobrym miejscem jest także Moes Rock oraz Stony Creek.
W Jervis Bay znajdziesz mnóstwo miejsc piknikowych, szlaków spacerowych. Łatwo spotkasz tu dzikie, australijskie zwierzęta: kangury, kolorowe papugi, pelikany czy  wielkoucha króliczego, zwanego bilby.

Jak dojechać do Jervis Bay?

Jeżeli chciałbyś tu dotrzeć w trakcie Twoich wakacji w Australii, to najwygodniej będzie wynająć samochód lub kamper w Sydney. Możesz także zaplanować Jervis Bay w trakcie road trip z Melbourne. W okresie październik – marzec (weekendy, australijskie święta, przerwy szkolne), warto zaplanować wyjazd do Jervis Bay z wyprzedzeniem. Ta wycieczka poza Sydney w okresie kwiecień-wrzesień może być spontaniczna, bowiem jest chłodniej i mniej osób odwiedza te rejony.
Planując zwiedzanie okolic Sydney i  jej południowej części polecamy na początku zwiedzić Góry Błękitne (Blue Mountains, 1 lub 2 dni), Royal National Park (1 dzień)  i Jervis Bay (2 dni). Na cały ten okres najwygodniejszym sposobem i najtańszym będzie wynajem samochodu lub kampera.
O tym jak to zrobić i jak proste jest wypożyczenie pojazdu w Australii podpowiadamy tutaj: WYNAJEM SAMOCHODU W AUSTRALII I WYNAJEM KAMPERA. PORADNIK.

wycieczka poza Sydney Jervis Bay

Kemping w Jervis Bay

Na terenie parku narodowego Booderee w Jervis Bay znajdują się 3 pola kempingowe.  W północnej części Green Patch oraz Bristol Point. Na południu zatoki – Cave Beach.
Green Patch jest naszym zdaniem najlepiej wyposażonym kempingiem. Znajdują się tutaj prysznice z ciepłą wodą, wiele elektrycznych grilli, dostępne jest także drewno do ogniska (te mogą być rozpalone tylko w wyznaczonych miejscach). Ponadto dostępna pitna woda z kranu, miejsce do mycia naczyń czy miejsca do przewijania niemowląt. Kemping polecany jest dla rodzin i małych grup. Można tu spać w kamperze lub w namiocie. Rezerwujcie z wyprzedzeniem.
Bristol Point jest już słabiej wyposażonym kempingiem, ale są tu także prysznice z ciepłą wodą, parking jest oddalony od każdego miejsca kempingowego, nie więcej niż 20m. Ten kemping polecany jest dla dużych grup. Kemping nie jest odpowiedni dla kamperów.

Ostatni kemping Cave Beach na południu Jervis Bay jest najbardziej “dzikim” spotem. Są tu prysznice tylko z zimną wodą, kemping położony jest 300 m od parkingu (więc sprzęt kempingowy trzeba przenieść).  Miejsce to jednak ma swój urok. Kemping jest bardziej zielony, jest tutaj więcej kangurów, plaża jest dłuższa i szersza, Można tu także wybrać się na plażowanie nocując w Green Patch. Kemping nie jest odpowiedni dla kamperów.

Ceny kempingu w Jervis Bay (Green Patch, Bristol Point, Cave Beach) znajdziesz na poniższej fotografii).

kemping Jervis Bay
Ceny kempingu w Jervis Bay
sezon 2019/2020

W razie pytań co do wynajmu i kempingowania sprawdź stronę internetową:
www.booderee.gov.au
Telefon (02) 4443 09 77 lub punkt informacyjny

Zakupy możesz zrobić przed samym dojazdem do Jervis Bay  w małym centrum handlowym, gdzie znajduje się Woolworths. Adres to: 8 Moona Creek Rd, Vincentia NSW 2540 (Woolworths Vincentia).

Wynajemkampera w Australii

Najlepszym sposobem i najbardziej popularnym w Australii jest wynajem kampera. Ozland Travel oferuje nie tylko przedstawienie oferty w języku polskim, pomoc w wyborze odpowiedniego pojazdu z omówieniem zasad ubezpieczenia etc., ale także w związku z dużą liczbą rezerwacji – niższymi cenami, niż tymi dostępnymi online.

Skorzystaj z naszego FORMULARZA KONTAKTOWEGO lub napisz:
e-mail: info@ozlandtravel.com
WhatsApp: +61 424 312 136
Skype: Ozland Travel
Messenger/Facebook: Ozland Travel
Znajdziesz nas także na Instagramie

jervis bay wycieczka samochodem w Australii

Udostępnij dla innych