Podróż kamperem przez Australię tzw. road trip to najpopularniejsza forma zwiedzania tego kraju. Wypożyczenie kampera w Australii nie jest trudne. Jednak rynek australijski jest specyficzny. Nie ma tu ofert last minute. Jest więcej turystów, niż pojazdów. Trzeba zrozumieć jak działają wypożyczalnie i jak ustalają ceny. Jak taniej wypożyczyć kampera w Australii?
W tym artykule podzielimy się z Tobą naszymi wskazówkami.

jak wypożyczyć kampera w Australlii

Rodzaj kampera

Kampery w Australii są różne – od małych furgonetek dla 2 osób do dużych domów na kółkach z wc i prysznicem. Im większy kamper i nowszy, tym jest droższy. Są kampery nowe, ale też takie, które wiele przeszły i pokonały Australię wzdłuż i wszerz setki razu (np. rok produkcji 1995-2000(.
Naszym zdaniem warto dopłacić czasem parę dolarów do nowszego modelu, który jest mniej awaryjny i spala mniej paliwa. Najtańszy pojazd nie oznacza więc najtańszy w eksploatacji.  Przykładowo modele z firm Hippie, Awesome czy Travellers Auto Barn to modele prawie 20 letnie, dzięki którym możesz odwiedzić wiele stacji benzynowych, a awarie mogą pokrzyżować Twój plan podróży.
Większość kamperów ma automatyczną skrzynię biegów, co ułatwia “pierwszy raz” po lewej stronie drogi. O tym pisaliśmy więcej tutaj:
ZASADY I PRZEPISY DROGOWE W AUSTRALII – PO LEWEJ STRONIE DROGI.

wynajem kampera Australia

Czas wynajmu kampera w Australii

Grudzień i styczeń to szczyt sezonu wakacyjnego Australii. Prawdziwe lato na południu Australii, noworoczne fajerwerki w Sydney i wakacje dla Australijczyków od drugiej połowy grudnia do końca stycznia, a do tego jeszcze hucznie świętowany 26 stycznia dzień Australii. Ceny wypożyczenia kampera w Australii  rosną w górę przede wszystkim w okresie od listopada do lutego i w szczególności z takich miast jak Sydney, Melbourne, Adelajda, Perth. W porze suchej na północy, czyli w miesiącach czerwiec, lipiec to zjawisko cenowe można zaobserwować w Darwin i Cairns. Zazwyczaj ceny są także wyższe w trakcie przerw wakacyjnych, szkolnych  oraz długich weekendów.  Na rosnącą cenę wypożyczenia kamperów w Australii będzie wpływać oczywiście ich malejąca dostępność.

jak znaleźć kampera w Australlii

Dostępność kamperów w Australii

Najłatwiej porównać to do cen biletów lotniczych. Jeżeli pozostało kilka sztuk konkretnego modelu kampera (na stronach wypożyczalni nie ma takich informacji ile sztuk pozostało), to faktem jest, że cena wynajmu kampera rośnie. Pytanie więc kiedy jest najlepszy czas na szukanie i rezerwację kampera w Australli.

Kiedy wypożyczyć kampera w Australii?

Z reguły  w 95% przypadków taniej jest zarezerwować kamper z wyprzedzeniem. Jeżeli planujesz podróż w okresie październik – marzec lub na północy Australii w okresie czerwiec-sierpień, to zalecamy rezerwację kampera minimum 3 miesięcy z góry, a optymalnie jest 5-6 miesięcy przed planowaną datą rozpoczęcia podróży i wynajmu kampera.

wypożyczalnia samochodów kamperów Australia

Dodatkowe akcesoria do kampera

Drugi kierowca, GPS, stolik czy krzesełka kempingowe to akcesoria, za które zazwyczaj trzeba dodatkowo zapłacić. Przeczytaj na końcu artykułu jak ewentualnie zredukować ten koszt kontaktując się z nami.

Ubezpieczenia kampera w Australii

Jeżeli planujesz wypożyczyć kampera w Australii, to musisz wybrać także opcję ubezpieczenia pojazdu, które ma istotny wpływ na całkowity koszt wynajmu. Każdy pojazd z wypożyczalni w Australii ma podstawowe ubezpieczenie. W przypadku szkód, przebicie opony, zarysowania, rozbicia szyb, wypadku z kangurami, wynajmujący musi pokryć tzw. excess (wkład własny), który zazwyczaj wynosi od 3000$ do nawet  8000$. Celem zabezpieczenia ewentualnych szkód, wypożyczalnie pobierają kaucję – bond w wysokości od 3000$ do 8000$.
Wykupując dodatkowe ubezpieczenie można obniżyć excess do kwoty 0$ i tym samym nie wpłacać przy odbiorze kampera żadnej kaucji.
Więcej o ubezpieczeniu pisaliśmy tutaj: WYNAJEM SAMOCHODU W AUSTRALII I WYNAJEM KAMPERA. PORADNIK.

Długość wynajmu kampera 

W Australii większość wypożyczani wymaga wypożyczenia kampera na minimum kilka dni (ok. 4-5), niektóre wymagają dłuższego wynajmu 7-10 dni. W okresie świątecznym
17 grudnia -3 stycznia regułą jest minimum 7 dni.. Im dłużej wypożyczysz kamper, tym cena za jeden dzień będzie niższa. Czasami taniej jest wypożyczyć kamper raz na dłużej, niż dwa razy na krótszy okres.

Trasa podróży kamperem po Australii

Najwięcej wypożyczalni znajduje się na południu Australii. Zazwyczaj wypożyczalnie chcą, by wcześniej czy później pojazdy wróciły do Sydney, skąd najwięcej podróżników wyrusza w podróż po Australii kamperem. Warto czasem rozważyć podróż z północy na południe np. w listopadzie. Rozważając możliwe opcje Twojej trasy po Australii miej na uwadze czynniki pogodowe. O pogodzie pisaliśmy tutaj:
Kiedy i gdzie przyjechać do Australii? Pogoda, lato i zima w Australii.

Jeżeli planujesz wakacje w Australii i myślisz o wynajmie samochodu w Australii lub wynajmie kampera w Australii to napisz do nas.

Oferujemy niższe ceny i przebijemy każdą ofertę, cenę, którą znajdziesz bezpośrednio na stronie operatora/ wypożyczalni. Nie doliczamy  żadnych opłat administracyjnych, opłat za obsługę.

Skorzystaj z naszego FORMULARZA KONTAKTOWEGO lub napisz:
e-mail: info@ozlandtravel.com
WhatsApp: +61 424 312 136
Skype: Ozland Travel
Messenger/Facebook:Ozland Travel
Znajdziesz nas także na Instagramie

Udostępnij dla innych