Wiele osób pomyśli, że tanie loty do Australii nie istnieją. Prawdą jest to, że koszty połączenia lotniczego pokrywają znaczącą część budżetu podroży.
Celem tego artykułu jest to, by przedastwić Tobie pomysły oraz inspiracje na znalezienie tańszej opcji, alternatywy uwzględniając niezmiennie czynniki związane z samą Australią, położeniem, odległościami czy pogodą.
Pamiętaj, że każdy z nas ma inne preferencje. Część osób wybiera najtańsze połączenie bez względu na jego czas, inni cenią sobie wygodę, krótszy lot za wyższą cenę. Przedstawiamy wybrane, uniwersalne rozwiązania jak szukać, gdzie, kiedy lotów do Australii.
Pierwszym krokiem, od którego warto rozpocząć to plan wyjazdu.

Tanie loty do Australii
Wyspy Whitsunday Islands oraz Whitehaven Beach z lotu ptaka, Australia

Tanie loty do Australii

6 ważnych wskazówek, które warto uwzględnić w planie podróży

1. Czas

Optymalny okres rezerwacji biletów to około 6 miesięcy przed podróżą. Trzeba być czujnym i oczywiście można znaleźć tanie bilety miesiąc przed wylotem. Nie ma złotego środka. Co do zasady najtańsze połączenie można znaleźć rok przed datą podróżą, a następnie 6 miesięcy przed podróże. Co ciekawe, w Australii ceny wynajmu kamperów czy samochodów działają podobnie jak ceny biletów lotniczych – im bliżej terminu, tym znacznie drożej. Po zakupie biletu lotniczego – jeżeli planujesz podróż samochodem lub kamperem – skontaktuj się z nami.
Ponadto często duże promocje w biznes klasie pojawiają się ROK przed terminem podróży. Pamiętaj także, że od drugiej połowy listopada do końca stycznia to sezon wakacyjny w Australii, bilety zazwyczaj są droższe.

2. Pory roku w Australii

Australia jest 26 razy większa od Polski. Pogoda w każdej części tego kraju w różnych okresach roku jest różna. Australijską zimą w Melbourne czy Sydney temperatura w nocy czasem spada do 0. Na północy Australii w pewnych okresach zdarzają się cyklony, które są przyczyną powodzi. Wybierając miasto przylotu miej to na uwadze.
Kiedy i gdzie przyjechać do Australii poświęciliśmy odrębny artykuł o pogodzie w Australii: Kiedy i gdzie przyjechać do Australii? Pogoda, lato i zima w Australii.

3. Budżet – aktualizacja maj 2023

Nie czekając na wyjątkowe oferty lub błędy taryfowe możemy znaleźć połączenie za ok. 4- 4,5 tys. zł, tanimi liniami bez posiłku lub bagażu rejestrowanego lub takimi, które nie cieszą się dobrymi opiniami z długim połączeniem  – łącznym lotem 30-45 godzin. Są to obecnie najtańsze połączenia w dwie strony.
Możemy także zapłacić 6000 zł -800zł lub więcej i wtedy lecimy liniami z dobrym serwisem na pokładzie, posiłkami, często dobrym połączeniem i “krótkim”  lotem od 22 do 30 godzin. Są to zazwyczaj połączenie przez Katar, Emiraty Arabskie czy Singapur.

podróż do Australii - Uluru, tanie loty do Australii
wrzesień 2022, Uluru, Australia

4. Miejsc wylotu

W Polsce najwięcej połączeń z wygodną przesiadką i “krótkim” lotem jest z Warszawy. Mieszkańcy zachodniej części kraju mogą także uwzględnić Berlin, a osoby z południa Polski – Pragę. Oczywiście  możemy  wybrać wylot z innego miasta, ale zazwyczaj wiąże się z dodatkowym “dolotem” i w konsekwencji dłuższym połączeniem. Warto także pomyśleć o szukaniu połączenia z jednego z miast europejskich takich jak: Londyn, Paryż, Wiedeń, Ateny, Rzym, Mediolan, Bruksela, Amsterdam

5. Długość i miejsc przesiadki

Jeżeli chcesz po drodze do Australii zrobić przerwę tzw. stopover warto zaznaczyć to w planie. Może to być jedno z miast europejskich, do którego dolecisz inną linią lub miasto azjatyckie, gdzie zatrzymasz się na parę dni, a następnie wyruszysz innym przewoźnikiem do krainy OZ. Bardzo wygodną opcją jest krótki pobyt w Dubaju lub Singapurze. Ponadto jeżeli przylatujesz do Australii w porze suchej (na północy od drugiej połowe kwietnia do listopada) to być może warto rozważyć przylot do Darwin lub Cairns i tutaj rozpocząć podróż po Australii.
Więcej informacji poniżej.

6. Pierwsze miejsce przylotu

W zależności od tego co chcesz zobaczyć jak i się przemieszczać możecie uwzględnić największe, międzynarodowe porty lotnicze w Australii: nie tylko Sydney oraz Melbourne, ale także Brisbame, Cairns czy Perth. Podstawą jest tutaj dobry plan zwiedzania samej Australii – najważniejszy element podróży. Zapraszamy do kontaktu, co ułatwi wybór połączenia lotniczego.

sydney samolotem melbourne samolotem australia samolotem

Jak szukać?

Poszukiwania najlepiej rozpocząć od popularnych wyszukiwarek skyscanner (kliknij) lub kayak (kliknij). Zaletą jest, że możemy np. wybrać daty wylotu i przylotu jako cały miesiąc oraz miejsce docelowe jako cały kontynent lub w inny, zawężony co do daty i miejsca sposób.
 Wyszukiwarki dają  ogląd na ceny w poszczególnych liniach lotniczych. Możemy także porównać cenę bezpośrednio na stronie linii lotniczej i u pośrednika, który pojawił się w wyszukiwarce. Warto zwrócić uwagę, że często informacje o bagażu, posiłkach nie są widoczne lub są nieaktualne. Jeżeli dokonujemy rezerwacji przez pośrednika, musimy być uważni i to weryfikować.

Linia lotnicza Scoot, która oferuje loty z Berlina, Aten do Australii ma zawsze ceny w skyscannerze bez bagażu i posiłków, podobnie jak wiekszość tanich linii lotniczych, kiedy kupujemy dolot czy lot wewnątrz kraju. Możemy jednak takie rzeczy jak bagaż czy posiłki zazwyczaj modyfikować bezpośrednio u przewoźnika po dokonanej rezerwacji.

Tanie połączenia lotnicze do Australia, podróż i tanie loty do Australii
Tasmania

Jakimi liniami lotniczymi do Australii i za ile?

Najlepsze czasowo z  bardzo dobrą obsługą w trakcie lotu, są wyloty z Warszawy do Australii oferowane przez linie lotnicze Qatar, Emirates oraz  Etihad Airways. W przykładowym terminie 1 -21 listopada 2023 r. Warszawa- Sydney:

Emirates Lot w dwie strony to koszt 8300 zł, klasa ekonomiczna, bagaż rejestrowany g i bagaż podręczny w cenie. Lot do Australii trwa ok. 23 godziny, lot powrotny 24 godziny.

Qatar: Lot w dwie strony to koszt 8100 zł, klasa ekonomiczna, bagaż rejestrowany i bagaż podręczny w cenie. Lot do Australii trwa ok. 29 godzin, lot powrotny 27 godzin.

Turkish Airlines Lot w dwie strony to koszt 6070 zł, klasa ekonomiczna, bagaż rejestrowany i bagaż podręczny w cenie. Lot do Australii trwa ok. 29 godzin, lot powrotny 30 godzin.

Powyższe przykłady obrazują pewne różnice. Pamiętajcie, że długość lotu zmienia się w zależności od rozkładu danej linii lotniczej w poszczególne dni tygodnia. Ceny mogą być także inne.

Warto także zwrócić na inne, dobre linie lotnicze: Finnair, Singapore Airlines, British Airways, Qantas, Air France, Cathay Pacific, KLM. Jeżeli sprawdzamy loty z miast europejskich np. Londynu warto spojrzeć na ofertę linii Thai Airways, Royal Brunei lub SriLankan Airlines.
Zgodnie z cenami z maja 2023 roku ceny od listopada takimi liniami jak Finnair lub Air France czasami są poniżej 6000 zł (jednak z 2 przesiadkami).
Jeżeli jesteś elastyczny, to wybieraj różne terminy,  przeglądajcie cały miesiąc. Sprawdzaj ceny z miast europejskich, bowiem może okazać się, że obecnie lot jest tańszy 1000-1500 zł od wylotu z Warszawy, Krakowa czy Katowic, a dolot z bagażem to tego miasta to koszt rzędu 300-600 zł  w dwie strony.

tanie loty do Australii
Great Ocean Road z lotu ptaka, lot helikopterem, Australia

Jak znaleźć najtańszy lot do Australii?

Linie, które mają regularnie tanie połączenia do Australii  to Air China oraz China Eastern. Niektóre z połączeń w zależności od daty mogę być długie – 40 godzin. Przesiadka w Chincach może także być związane z koniecznością wykonania testów covidowych.
Innym, popularnym tanim przewoźnikiem jest  azjatycki Scoot.
Tytułem przykładu: 5 – 21 listopada trasa Berlin – Perth to koszt ok. 4320 zł bez bagażu i posiłków. Jeżeli chcemy zabrać w dwie strony bagaż 20 kg to musimy doliczyć ok. 900 zł plus dolot/dojazd z Warszawy do Berlina.
Połączenie do Sydney to koszt ok. 5600 zł z bagażem. W zależności od terminu i trasy (wyloty mogą być z Aten, Berlina do miast australijskich) ceny zmieniają się. Scoot ma często promocje i ceny bywają niższe od tych przykładowych.
Scoot pomimo nieco odmiennych zasad przy zakupie biletu jako tania linia lotnicza posiada wiele dobrych opinii. Na wielu odcinkach latają znanym Boeingiem 787 Dreamliner.

Inne rady

1. Wiele osób wskazuje, że najtańsze połączenia odnajdziemy w tygodniu (wylot, przylot) wtorek- środa- czwartek.

2. Można spróbować znaleźć połączenie w jedną stronę jedną linią lotniczą, a powrót zupełnie inną. Może okazać się, że 2 połączenia różnymi liniami są kilkaset złotych tańsze.

3. Warto sprawdzać połączenia do Azji, śledzić promocje w popularnych serwisach takich jak fly4free.pl. Sprawdzając takie kierunki jak Kuala Lumpur, Singapur, Bangkok, Hong-Kong, Hanoi możemy “upolować”  tanie bilety dobrymi liniami lotniczymi. W tym samie czasie należy dopasować lot z Azji do Australii. Często okazuje się, że bilety zakupione w ten sposób są znacznie tańsze, a oszczędności możemy wydać na przystanek w Azji, jednodniowy lub kilkudniowy.

4. Od czasu do czasu biura podróży wyprzedają ostatnie miejsce w połączeniach czarterowych do Azji np. Rainbow czy TUI oferują bardzo tanie bilety na Bali (Denpasar), skąd tanio dolecimy do Australii.

5. Z pewnością po pandemii planując budżet należy uwzględnić,że połączenia lotnicze do Australii podrożały – jak na cały świecie. Tanie loty do Australii można znaleźć uwzględniając wiele czynników.

CO DALEJ PO REZERWACJI LOTU DO AUSTRALII?

Naszym podróżnikom po zaplanowaniu podróży – nawet jego szkicu – doradzamy rezerwację lotu do Australii z wyprzedzeniem oraz z jednoczesnym aplikowaniem o wizę turystyczną. Następnym krokiem jest rezerwacja samochodu lub kampera. Tutaj także polecamy rezerwację z wyprzedzeniem – o szczegóły zapytaj tutaj – KONTAKT

A jeżeli już wiesz, że będziesz podróżować samochodem lub kamperem po Australii to zapraszamy do lektury unikatowego na rynku poradnika:
Wynajem samochodu w Australii i wynajem kampera. Poradnik.

WYCIECZKA DO AUSTRALII – NASZA PROPOZYCJA

W odpowiedzi na wiele zapytań, przygotowaliśmy program wycieczki do Australii zorganizowanej, objazdowej “Bliżej Australii” (premium) z polskim przewodnikiem. Kliknij poniżej, by przeczytać więcej.
WYCIECZKA AUSTRALIA 2023 (objazdowa) “BLIŻEJ AUSTRALII” Premium


A Ty jak szukasz tanich lotów do Australii?

Udostępnij dla innych