Wiele osób pomyśli, że tanie loty do Australii nie istnieją. Prawdą jest na pewno to, że koszty połączenia lotniczego pokrywają znaczącą część budżetu.
Celem tego artykułu jest to, by dać Ci pomysł oraz inspirację na znalezienie tańszej opcji.
Pamiętaj, że każdy z nas ma inne preferencje. Część osób wybiera jak najtańsze połączenie bez względu na jego czas, inni cenią sobie wygodę, krótszy lot za atrakcyjną cenę. Przedstawiamy wam wybrane, uniwersalne rozwiązania jak szukać, gdzie, kiedy lotów do Australii.
Pierwszym krokiem, od którego warto rozpocząć to plan wyjazdu.

Tanie loty do Australii

6 ważnych wskazówek, które warto uwzględnić w planie podróży

1. Czas

Optymalny okres rezerwacji biletów to około od 2 do 4 miesięcy przed podróżą. Trzeba być czujnym i oczywiście można znaleźć tanie bilety miesiąc przed wylotem. Nie ma złotego środka. Często duże promocje w biznes klasie pojawiają się ROK przed terminem podróży. Od drugiej połowy listopada do końca stycznia to sezon wakacyjny w Australii, bilety zazwyczaj są droższe.

2. Pory roku w Australii

Australia jest 26 razy większa od Polski. Pogoda w każdej części tego kraju w różnych okresach roku jest różna. Australijską zimą w Melbourne czy Sydney temperatura w nocy czasem spada do 0. Na północy Australii w pewnych okresach zdarzają się cyklony, które są przyczyną powodzi.
Kiedy i gdzie przyjechać do Australii poświęciliśmy odrębny artykuł o pogodzie w Australii: Kiedy i gdzie przyjechać do Australii? Pogoda, lato i zima w Australii.

3. Budżet

Nie czekając na wyjątkowe oferty lub błędy taryfowe możemy znaleźć połączenie za ok. 2- 2,5 tys. zł, tanimi liniami bez posiłku lub bagażu rejestrowanego lub takimi, które nie cieszą się dobrymi opiniami z długim połączeniem  – łącznym lotem 30-45 godzin. Są to zdecydowanie tanie loty do Australii.
Możemy także zapłacić 3500 zł – 4600 zł lub więcej i wtedy lecimy liniami z dobrym serwisem na pokładzie, posiłkami, często dobrym połączeniem i “krótkim”  lotem od 22 do 30 godzin.

4. Miejsc wylotu

W Polsce najwięcej połączeń z wygodną przesiadką i “krótkim” lotem jest z Warszawy. Mieszkańcy zachodniej części kraju mogą także uwzględnić Berlin, a osoby z południa Polski – Pragę. Oczywiście  możemy  wybrać wylot z innego miasta, ale zazwyczaj wiąże się z dodatkowym “dolotem” i w konsekwencji dłuższym połączeniem. Warto także pomyśleć o szukaniu połączenia z jednego z miast europejskich takich jak: Londyn, Paryż, Wiedeń, Ateny, Rzym, Mediolan, Bruksela, Amsterdam

5. Długość i miejsc przesiadki

Jeżeli chcielibyście po drodze coś jeszcze zobaczyć warto zaznaczyć to w Waszym planie. Może to być jedno z miast europejskich, do którego dolecicie inną linią lub miasto azjatyckie, gdzie zatrzymacie się na parę dni, a następnie wyruszycie innym przewoźnikiem do krainy OZ. Więcej informacji poniżej.

6. Pierwsze miejsce przylotu

W zależności od tego co chcecie zobaczyć jak i się przemieszczać możecie uwzględnić największe, międzynarodowe porty lotnicze w Australii: Sydney, Melbourne, Adelajda, Perth, Brisbane, Darwin.

sydney samolotem melbourne samolotem australia samolotem

Jak szukać?

Poszukiwania najlepiej rozpocząć od popularnych wyszukiwarek skyscanner (kliknij) lub kayak (kliknij). Zaletą jest, że możemy np. wybrać daty wylotu i przylotu jako cały miesiąc oraz miejsce docelowe jako cały kontynent lub w inny, zawężony co do daty i miejsca sposób.
 Wyszukiwarki dają  ogląd na ceny w poszczególnych liniach lotniczych. Możemy także porównać cenę bezpośrednio na stronie linii lotniczej i u pośrednika, który pojawił się w wyszukiwarce. Warto zwrócić uwagę, że często informacje o bagażu, posiłkach nie są widoczne lub są nieaktualne. Jeżeli dokonujemy rezerwacji przez pośrednika, musimy być uważni i to weryfikować.

Linia lotnicza Scoot, która oferuje loty z Berlina, Aten do Australii ma zawsze ceny w skyscannerze bez bagażu i posiłków, podobnie jest z wiekszością tanich linii lotniczych, kiedy kupujemy dolot. Możemy jednak takie rzeczy jak bagaż czy posiłki zazwyczaj modyfikować bezpośrednio u przewoźnika po dokonanej rezerwacji.

jak szukać lotów do Australii

Jakimi liniami lotniczymi do Australii i za ile?

Najlepsze czasowo,  bardzo dobry serwis i wylot z Warszawy oferują linie lotnicze Qatar, Emirates oraz  Etihad Airways. W przykładowym terminie 6 -26 maja 2019 r. Warszawa- Sydney:

Qatar: Lot w dwie strony to koszt 4430 zł, klasa ekonomiczna, bagaż rejestrowany 30 kg i bagaż podręczny w cenie. Lot do Australii trwa ok. 25 godzin, lot powrotny 24 godziny.

Emirates: Lot w dwie strony to koszt 4600 zł, klasa ekonomiczna, bagaż rejestrowany 25 kg i bagaż podręczny w cenie. Lot do Australii trwa ok. 23 godziny, lot powrotny 26 godzin.

Etihad Airways (powrót 27 maja) Lot w dwie strony to koszt 4010 zł, klasa ekonomiczna, bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny w cenie. Lot do Australii trwa ok. 34 godziny, lot powrotny 33 godziny.

Powyższe przykłady obrazują pewne różnice. Pamiętajcie, że długość lotu zmienia się w zależności od rozkładu danej linii lotniczej w poszczególne dni tygodnia. Ceny mogą być także inne.

Warto także zwrócić na inne, dobre linie lotnicze: Finnair, Singapore Airlines, British Airways, Qantas, Air France, Cathay Pacific, KLM. Jeżeli sprawdzamy loty z miast europejskich np. Londynu warto spojrzeć na ofertę linii Thai Airways, Royal Brunei lub SriLankan Airlines.
Jeżeli czas Wam na to pozwala, bądźcie elastyczni i wybierajcie różne terminy,  przeglądajcie cały miesiąc. Sprawdzajcie ceny z miast europejskich, bowiem może okazać się, że obecnie lot jest tańszy 1000-1500 zł od wylotu z Warszawy, Krakowa czy Katowic, a dolot z bagażem to wydatek ok. 300-600 zł  w dwie strony.

tanie loty do Australii

Jak znaleźć najtańszy lot do Australii?

Linie, które mają regularnie tanie połączenia do Australii  to Air China oraz China Eastern. Ceny w dwie strony z Londynu, Pragi, Warszawy można znaleźć za ok. 2200-2700 zł. Niektóre z połączeń w zależności od daty mogę być długie – 40 godzin.
Innym, 
popularnym tanim przewoźnikiem jest  azjatycki Scoot.
Tytułem przykładu: 7 – 27 maja trasa Ateny – Perth to koszt ok. 495 euro ~ 2145 zł bez bagażu i posiłków. Jeżeli chcemy zabrać w dwie strony bagaż 20 kg to musimy doliczyć ok. 630 zł plus dolot z Warszawy do Aten liniami Aegan Airlines to koszt ok. 470 zł =  łącznie 3245 zł.
Połączenie do Sydney to koszt ok. 3500 zł z bagażem. W zależności od terminu i trasy (wyloty mogą być z Aten, Berlina do miast australijskich) ceny zmieniają się. Scoot ma często promocje i ceny bywają niższe od tych przykładowych.
Scoot pomimo nieco odmiennych zasad przy zakupie biletu jako tania linia lotnicza posiada wiele dobrych opinii. Na wielu odcinkach latają znanym Boeingiem 787 Dreamliner.

Inne rady

1. Wiele osób wskazuje, że najtańsze połączenia odnajdziemy w tygodniu (wylot, przylot) wtorek- środa- czwartek.

2. Można spróbować znaleźć połączenie w jedną stronę jedną linią lotniczą, a powrót zupełnie inną. Może okazać się, że 2 połączenia różnymi liniami są kilkaset złotych tańsze.

3. Warto sprawdzać połączenia do Azji, śledzić promocje w popularnych serwisach takich jak fly4free.pl. Sprawdzając takie kierunki jak Kuala Lumpur, Singapur, Bangkok, Hong-Kong, Hanoi możemy “upolować”  tanie bilety dobrymi liniami lotniczymi. W tym samie czasie należy dopasować lot z Azji do Australii. Często okazuje się, że bilety zakupione w ten sposób są znacznie tańsze, a oszczędności możemy wydać na przystanek w Azji, jednodniowy lub kilkudniowy.

4. Od czasu do czasu biura podróży wyprzedają ostatnie miejsce w połączeniach czarterowych do Azji np. Rainbow czy TUI oferują bardzo tanie bilety na Bali (Denpasar), skąd tanio dolecimy do Australii.

tanie loty do Melbourne, tanie loty do Sydney, tanie loty do Brisbane, tanie loty do Perth

WYCIECZKA DO AUSTRALII – NASZA PROPOZYCJA

W odpowiedzi na wiele zapytań, przygotowaliśmy program wycieczki do Australii zorganizowanej, objazdowej “Bliżej Australii” (premium) z polskim przewodnikiem. Kliknij poniżej, by przeczytać więcej.
WYCIECZKA AUSTRALIA 2023 (objazdowa) “BLIŻEJ AUSTRALII” Premium

A jeżeli już wiesz, że będziesz podróżować samochodem lub kamperem po Australii to zapraszamy do lektury unikatowego na rynku poradnika:
Wynajem samochodu w Australii i wynajem kampera. Poradnik.


A Ty jak szukasz tanich lotów do Australii?

Udostępnij dla innych